Projekt Wycieczka – Japonia

Japonia

Japonia

Japonia – kraj, który zaskakuje mnogością kontrastów przesiąkających kulturę i społeczeństwo malowniczych wysp. Jest to kraj o bardzo złożonej rzeczywistości społecznej. Z jednej strony konserwatyzm, przesądy, kult przodków, a z drugiej liberalizm, hi-end tech czy jeden z najwyższych odsetków samobójstw.

Na kraj ten nie można patrzeć z jednej tylko perspektywy, ponieważ tak uzyskany obraz stanie się nieprawdziwy, zakrzywiony i zakłamany. Japonia nie jest ani dobra, ani zła, jest po prostu ciekawa i fascynująca – nie tylko przez sprzeczność kultury, ale przez jej bujność. I tę różnorodność zamierzam Wam przedstawić, pokazać, a nuż przy okazji sam dowiem się czegoś ciekawego w trakcie tworzenia wpisów?

Projekt Wycieczka – Japonia stanowi ważną część tego bloga, ponieważ ma służyć nie tylko celom poznawczym, ale stanowi pewne wyzwanie – zarówno dla mnie, jak i dla grupy śmiałków, którą z czasem, mam nadzieję, będę mógł Wam przedstawić szerzej.
Projekt ma służyć opracowaniu planu i przygotowaniu nas na podróż do Kraju Wschodzącego Słońca. W wątkach powiązanych z projektem będę starał się proponować miejsca odwiedzin, plan wycieczki, kosztorys czy ogólnie rozumianą logistykę wyjazdu. Założenie są proste:

  • przygotować się najlepiej jak się da,
  • przeżyć niesamowitą przygodę,
  • zapolować na Godzillę,
  • poznać Japończyków i ich kulturę,
  • wrócić bezpiecznie z dużym bagażem ciekawych doświadczeń…
  • …i nie zbankrutować przy okazji ;)

Czy i w jakim stopniu uda się zrealizować te założenia? Czas pokaże – niemniej dla osób, które bardziej niż siedzieć w fotelu lubią podróżować, będzie to z pewnością ekscytujące wyzwanie. Zatem do dzieła, przygoda czeka!