O Człowieku Wycieczce

Człowiek Wycieczka

Nazywam się Piotr Szremski, urodziłem się 29 kwietnia 1988 r. i pochodzę z Łowicza, średniej wielkości miasta leżącego nad Bzurą. Pewnie każdy z Was miał już możliwość spróbowania dżemu lub mleka z moich stron ;)
Aktualnie mieszkam, studiuję i pracuję w Warszawie, jest to dość ciekawe miasto ze względu na wielokulturowość, która nie chowa się po kątach, a wręcz wychyla na każdym kroku.

Z wykształcenia jestem socjologiem miłującym się w metodologii badawczej oraz szeroko rozumianej analizie i przetwarzaniu danych. Prywatnie jestem geekiem, freakiem i temu pochodnymi skrzywieniami na punkcie: podróży, fotografii, grafiki cyfrowej, kolarstwa, RPG, gier komputerowych, nowinek i gadżetów technologicznych, Japonii oraz jej kultury.
Dlaczego Człowiek Wycieczka? Ponieważ lubię podróżować, zwiedzać, chodzić, wyciągać ludzi na wszelkie wyjazdy. Wpływ na ten pseudonim ma niewątpliwie stricte trekkingowy sposób ubierania się – lubię pragmatyzm, a dodatkowo ten rodzaj obuwia i odzieży stylistycznie mi odpowiada. Połączenie tych cech sprawiło, że moi znajomi przyszyli mi łatkę Człowieka Wycieczki, która nad wyraz dobrze się przyjęła. Pytając Marka K. o to – dlaczego Człowiek Wycieczka – odpowiada:

Człowiek Wycieczka jesteś, bo zawsze masz ze sobą „WSZYSTKO”. Jeśli ktoś czegoś zapomniał to nie ma zmartwień, bo Ty to na pewno masz ;-) Dlatego jak zapomnę wędki do łowienia Godzilli, to Ty to na pewno będziesz ją miał w plecaku, od razu z jakąś wysoką blondynką do zarzucenia jako przynętę.

Jako osoba aktywna, nie potrafię usiedzieć długo w jednym miejscu czy przy jednej czynności, chyba, że jest wciągająca. Ta część mnie powoduje, że czerpię radość z poznawania i odkrywania wszystkiego – miejsc, treści, wiedzy, doznań, muzyki, myśli, osób, kultur. Można wymieniać bez końca. Dla mnie to wszystko jest swoistą wycieczką – podróżą, która nie tylko sprawia przyjemność, ale zmienia ciebie, postrzeganie własnego otoczenia, pozwala spojrzeć na codzienne rzeczy z innej perspektywy. Jak najlepiej zrozumieć obcą kulturę? Poznać ją, a najlepiej znaleźć się w niej i posmakować…

Blog ten powstał po to, by zmotywować siebie i grupkę dobrych Przyjaciół do wyjazdu do Japonii. Zamierzam jednak nie tylko poruszać tematy związane z turystyką i outdoorem, ale również relacjonować własne ciekawsze wycieczki. Blog składa się z dwóch osobnych działów. Projekt Wycieczka – Japonia ma dotyczyć samego wyjazdu oraz jego organizacji i planu. W drugim zaś będę poruszał tematy związane z podróżowaniem w każdym możliwym zakresie – łącznie z wirtualnymi podróżami przez świat gier – coby nie być monotematycznym.
Zakładam również pewną elastyczność i możliwość ewolucji wpisów w celu dostosowania się do Waszych – czytelniczych – potrzeb. Do dzieła, czeka przygoda! :)