Scyzoryk, scyzoryk – tak na mnie wołają…

Scyzoryk

Scyzoryk do zadań specjalnych i nie tylko
Grafika: sw-extreme.com

Swego czasu, jadąc autobusem, usłyszałem, jak ktoś pod nosem nucił już dość stary (ale jary) kawałek Liroya – „Scyzoryk”. Wywołało to we mnie nostalgię minionych lat i zacząłem wspominać swoje dotychczasowe wycieczki i ciekawsze sytuacje z nimi związane. Dając się złapać w te sentymentalne sidła niczym Han Solo w promień ściągający Gwiazdy Śmierci, zacząłem zastanawiać się nad najbardziej rozpoznawalnym i uniwersalnym w zastosowaniu podczas podróży „gadżetem” Człowieka Wycieczki…

Tak też doszedłem do wniosku, że istnieją na tym świecie pewne rzeczy, czy narzędzia, bez których pełnych pragmatyzmu zastosowań trudno się obejść. Nie tylko na wyprawie, ale również w życiu codziennym, które czynią po prostu łatwiejszym. Do jednych z takich przedmiotów należy moim zdaniem zaliczyć dobrze wykonany scyzoryk typu multitools. Dlaczego tak uważam? Powodów jest kilka:

Scyzoryk - znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji

Scyzoryk – „nie ma” zadania z jakim by sobie nie poradził
Zdjęcie: rudopieg.w.staszic.waw.pl

Znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach – od krojenia chleba, otwierania butelki piwa poprzez rozpieczętowywanie puszek konserwowych czy przycinaniu żyłki, a na piłowaniu drewna i wkręcaniu śrub skończywszy. Dobrze się również sprawdza w swojej głównej roli, czyli noża. Oczywiście nie muszę dodawać, że w kwestii znajdowania jego zastosowań bezwzględnym mistrzem jest MacGyver, który wielokrotnie uratował świat czy skonstruował statek kosmiczny bez pomocy innych narzędzi.

Prostota obsługi - tak, to chyba jedna z tych „skomplikowanych” rzeczy, które nie potrzebują instrukcji, a przeciętny Amerykanin jest w stanie go „otworzyć” bez potrzeby późniejszego wzywania do siebie medyka lub grabarza.

Tradycyjny scyzoryk

Tradycyjny scyzoryk – zarówno do zadań specjalnych, jak i tych codziennych
Zdjęcie: wgl.pl

Trwałość, trwałość i jeszcze raz niezawodność – od ponad 8 lat korzystam z niego intensywnie, a ostrze wciąż daje radę. Dożywotnia gwarancja też o czymś świadczy…

Do tego wszystkiego jest niewielki i można ze spokojem nosić go choćby w kieszeni jeansów czy przytroczyć do pasa. Pozwala to na uniknięcie noszenia nadmiarowego ciężaru i liczby narzędzi, które ze spokojem zastępuje.

Scyzoryk jako biżuteria

Scyzoryk jako biżuteria
Zdjęcie: giftdesign.pl

Poza pragmatycznymi cechami posiada też te wizualne – sprawdza się nie tylko jako dobry gadżet, ale również jako stylowa męska biżuteria. Nie jest może tak „męska” jak maczeta z filmu o podobnym tytule czy nóż bojowy rambo, ale też daje radę. Poza tym, kto się oprze połyskującej stainless steel…?

Podsumowując, scyzoryk świetnie się sprawdza nie tylko jako dzielnicowy hit raperski, ale również jako narzędzie eleganckie i praktyczne, które jest pomocne w niemalże każdej sytuacji. Serdecznie polecam!

Komentarze

comments

Powered by Facebook Comments

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>